אז מה למדתי כשוורדפרס החליטו לסגור לי את הבלוג?

למי שלא עוקב: אחרי תשע שנים בהן הרצתי את בלוג סיפורי הארוטיקה של דור נוב בחינם בוורדפרס, הם החליטו להוריד לי את האתר. יום אחד אתה נכנס לאתר ומוצא הודעה לקונית שהפרת את תנאי החוזה שלהם וזהו. אין עם מי לדבר. הם מאפשרים לך לייצא את האתר הקיים אבל שום דבר חוץ מזה, אפילו לא הודעה לקוראים מה כתובת האתר החדש.

נדרשו לי כמה שעות כדי להתארגן על אתר חדש והחלטתי לכתוב פוסט על מה למדתי פה.

  1. חינם זה חינם, השרות שאתה מקבל הוא בדיוק מה שאתה משלם. וורדפרס לא חייבים לך כלום ולמרות שתאורטית אתה יכול לערער, לפי התגובה אתה מבין שאף אחד לא בחן ברצינות את התלונה שלך.
  2. אתרי חינם לא רוצים בלגן. אם מישהו מתלונן עלייך, במיוחד כשאתה פועל בשפה אקזוטית כמו עברית בה אין להם דרך קלה לקרוא את התוכן, הם יעדיפו קודם להעיף אותך ואחר כך לשכוח ממך.
  3. מאוד קל לייצא את וורדפרס. כשמעיפים אותך הם כן נותנים לך אפשרות לייצא. בכל פלטפורמה שמריצה וורדפרס תוכל להעלות את הקובץ שיצאת די בקלות. בכלל, התקנתי וורדפרס בלחיצת כפתור באתר החדש.
  4. חשוב לתחזק את השם שלך ביותר מפלטפורמה אחת. לגוגל לוקח זמן למצוא אותך מחדש והקוראים שלך לא בהכרח ידעו איפה אתה. אם אתה מתחזק יותר מפלטפורמה אחת (וורדפרס, טוויטר, טאמבלר, פייסבוק וכו') יותר קל לקוראים שלך לחפש אותך אם ירדת.
Print Friendly, PDF & Email

10 thoughts on “אז מה למדתי כשוורדפרס החליטו לסגור לי את הבלוג?”

  1. אני קורא פה כבר שנים איך נבהלתי כשראיתי שהורידו לך את האתר, גם לא ידעתי על הסמאשוורד… חיפשתי סיפור ספציפי ומצאתי את הכתובת הזאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *